Oferta - SP ZOZ Góra Kalwaria
certyfikat

Pracownia USG

Badania USG przeprowadza:
lek. med. Wojciech Okła
lek. med. Agnieszka Piłat

Zapisy w rejestracji


Bezpłatne badania
Skierowanie od lekarza POZ:

USG jamy brzusznej
USG układu moczowego
USG tarczycy
USG węzłów chłonnych
USG ślinianek

Płatne badania:
USG prostaty 88 zł
USG piersi 98 zł

Przygotowanie do badania jamy brzusznej:
Powstrzymaj się od posiłków na około 6 godzin przed badaniem (ideałem jest badanie na czczo - warunek w praktyce do spełnienia jedynie gdy badanie odbywa się rano).
Powstrzymaj się również w tym czasie od picia napojów gazowanych, picia kawy, żucia gumy i palenia papierosów, gdyż wszystkie te czynnośći większają ilość powietrza w przewodze pokarrmowym (co znacznie utrudnia badanie USG).
Możesz popijać niewielką ilość wody niegazowanej mineralnej, aby ugasić pragnienie (w przypadku badania układu moczowego razem z badaniem jamy brzusznej będzie to oczywiście większa ilość wody tj. ok 1 l).
Jeśli chorujesz na cukrzycę (szczególnie gdy przyjmujesz insulinę) zapytaj swojego lekarza jak długo możesz powstrzymać sie od posiłku i dostosuj sie do jego zaleceń.

Przygotowanie do badania układu moczowego
Na około 1,5 godziny przed badaniem zacznij pić 1 litr (ok 4 szklanki) nie gazowanej wody mineralnej.
Wypicie takiej objętości powinno zająć ok 30 minut. Zakończenie picia powinno więc nastapić na ok 1 godz. przed badaniem. Wypicie około 1 litra wody ma na celu wypełnienie pęcherza moczowego co jest warunkiem jego oceny w tym badaniu.
Tuż przed badaniem USG powinno sie odczuwać dość silne parcie na pęcherz. Jeśli przed badaniem (w poczekalni) masz kłopoty z utrzymaniem moczu możesz skorzystać z toalety oddając tylko niewielką ilość moczu tak, aby zapewnić sobie jedynie względny komfort do czasu badania.

Lek-Med.pl 2011 © | start | o nas | zakres usług | certyfikaty | galeria zdjęć | kontakt